Pożyczki ze złą historią kredytową

Zanim zaczniemy mówić o pożyczce ze złą historią kredytową, najpierw musisz zrozumieć takie pojęcia, jak historia kredytowa i zła historia kredytowa oraz sposób w jaki powstają!

Historia kredytowa powstaje na podstawie zaciągniętych pożyczek i informacji o tym, w jaki sposób dokonywałeś spłaty. Zła historia kredytowa powstaje w momencie, gdy nie wypełniłeś swoich zobowiązań rzetelnie, a firma wierzyciela przekazała takie informacje do Banku Polskiego zgodnie z zasadami rejestru kredytowego. W Polsce działają również prywatne rejestry dłużników, które zwykle zakładają firmy windykacyjne.

Jeśli masz niespłacone pożyczki lub wiesz na pewno, że Twoje dane zostały wpisane do niektórych rejestrów dłużników, na pewno masz pytanie: czy mogę uzyskać pożyczkę ze złą historią kredytową?! Kwestia ta leży w zakresie kompetencji firmy kredytowej, a jej zadaniem jest decyzja o udzieleniu pożyczki osobie ze złą historią kredytową. Jest możliwe, że w takiej sytuacji pożyczkodawca może poprosić o zabezpieczenie, poręczenie, depozyt zabezpieczający lub zastosować wyższą stopę procentową do pożyczki.

W każdym przypadku nikt nie może zabronić Ci rejestracji na stronie głównej jakiegokolwiek pożyczkodawcy i próby uzyskania pożyczki, jeśli masz złą historię kredytową. Możliwe, że zła historia kredytowa miała miejsce kilka lat temu, a obecnie otrzymujesz wysokie wynagrodzenie, które firma kredytowa bierze również pod uwagę przy udzielaniu pożyczki. Pożyczka ze złą historią kredytową nie jest czymś niemożliwym, wystarczy znaleźć odpowiedniego pożyczkodawcę i liczyć się z tym, że pożyczka musi zostać spłacona!