Pożyczka czy oszczędności, co jest ważniejsze?

Codziennie w mediach dyskutuje się o pożyczkach internetowych i niewystarczającej ocenie wypłacalności przez pożyczkodawców, co może stwarzać potencjalne zagrożenia dla gospodarki. Odpowiedzialni urzędnicy wyrażają swoją opinię i wizję obecnej sytuacji przy udzielaniu pożyczek, co wywołuje wielki niepokój opinii publicznej na znanych portalach.

Część społeczeństwa popiera pożyczki online, część zaprzecza potrzebie korzystania z nich. Należy wziąć pod uwagę, że poczucie odpowiedzialności za swoje czyny nie może być regulowane przepisami, ponieważ nawet wtedy znajdzie się część społeczeństwa, która będzie próbowała znaleźć osobę, w imieniu której będzie ubiegać się o kredyt, a następnie wypowie niestosowne słowa o pożyczkodawcach w mediach. Poczucie odpowiedzialności powinno być pielęgnowane i realizowane w rodzinach, zamiast szukania poczucia winy lub braku poczucia winy w przepisach.

Należy pamiętać, że pożyczki online są możliwym rozwiązaniem krótkoterminowych problemów finansowych i że pożyczki te nie są tak naprawdę całkowitym rozwiązaniem istniejących problemów finansowych, na co wskazują pożyczkodawcy.

Z kolei druga grupa, która na swój sposób jest "przeciwna" pożyczkom, to propozycja instytucji kredytowych, aby tworzyć oszczędności i depozyty, a ponadto uczy ona społeczeństwo myśleć nie tylko o dniu dzisiejszym, ale także jak przykładać większą wagę do przyszłości i myśleć o godziwej emeryturze.

Oczywiście jest to pozytywny aspekt, aby edukować społeczeństwo o potrzebie tworzenia oszczędności, a nie tylko wydawać pieniądze, ale pytanie pozostaje otwarte, ile społeczeństwa jest gotowe do oszczędzania, jeśli % znacznej części społeczeństwa nie stać na  pokrycie codziennych płatności, i czekając na dzień wypłaty, są zmuszeni do zaciągania pożyczek online, aby nakarmić siebie i swoją rodzinę.
Jeśli zdecydujesz się wydawać i pożyczać - pożyczaj odpowiedzialnie i oceń swoją zdolność do spłaty pożyczki! Z kolei jeśli zdecydujesz się oszczędzać: wybierz dla siebie opłacalne rozwiązanie!